- Cím
- Teológia és tanulás: a változás lehetősége. Az Evangélikus Hittudományi Egyetem oktatóinak és doktoranduszainak tanulmánykötete
- Cím (EN)
- Theology and Learning: the Possibility of Change
- Szerkesztő
- Balogné Vincze Katalin | Kodácsy-Simon Eszter | Seres-Busi Etelka
- Megjelenés dátuma
- 2024
- Megjelenés helye
- Budapest
- Absztrakt
- A teológia – akár mint Isten beszéde, akár mint Istenről szóló beszéd – párbeszédre késztet, s nem végső ismeretek felhalmozása a célja. A valódi párbeszéd pedig olyan tanulás, amely egészen mélyen érintheti a benne részt vevőket, akár komoly változásokat indítva bennük. Az Evangélikus Hittudományi Egyetem 2024. évi tanulmánykötetének oktató és doktoranduszhallgató szerzői komplexen ragadták meg a teológia és a tanulás viszonyrendszerét. A két terület kapcsolódásának olyan árnyalatait érintik, amelyek megfejtéséhez az is szükséges, hogy az olvasók nyitottan legyenek jelen, azzal a várakozással, hogy önmagukat, a másik embert, a világot és Istennel megélt kapcsolatukat is tanulják közben. Azt is, ami a szemük előtt van, ami megtapasztalható és vizsgálható, de azt is, amit még nem látunk, sőt amiről még nem is tudjuk, hogy nem látjuk. A teológiát és a tanulást ez a sajátosság: a – felfedezésre váró – rejtettség is összeköti. Nem minden téma adja könnyen magát. Mindig marad valamennyi titok egy-egy tanulmányban, amelyek megfejtése lehet, hogy nehéz feladat, de felkeltheti az olvasóban a témákhoz való közelebb kerülés vágyát, igényét, s további keresésre, gondolkodásra és beszélgetésekre – vagyis tanulásra – késztethet. A cél talán nem is a végső tudás megszerzése, mint inkább rezonálni arra, amit tapasztalunk, inspirálódni, szempontokat, kiindulópontokat fedezni fel további kapcsolódásokhoz, vagyis folyamatosan fenntartani a valódi párbeszédet. Korántsem csak a professzionálisan teológiával foglalkozó olvasókhoz szól a kötet, hanem a párbeszédben való aktív részvételre hívja a téma iránt érdeklődő minden olvasót.
- Absztrakt (EN)
- Geostrategy is an integral part of geopolitics, the geographical projection of a state's international interests, which determines strategic programs and activities in relation to specific geographical areas, primarily on the basis of security, political and economic considerations. The basic assumption of this volume is that the resolution of the Cyprus conflict, which has been unresolved for over six decades, is not only constrained by the conflicting interests of local communities, but also by the geostrategic interests of regional and great powers. These Greek, Turkish, British, American and to some extent Russian strategic concepts have deepened the conflict on the island, precluded any international legal solution and, as a de facto outcome, have allowed direct or indirect presence on the island for most of the involved external actors. This volume seeks to identify the strategic factors that attracted foreign powers to the island, to explore their foreign policy concepts and actions to control these strategic factors, and to understand how their interventions influenced the emergence and continuation of the conflict.
- Kiadó
- L'Harmattan
- Társkiadó
- Evangélikus Hittudományi Egyetem | Luther Kiadó
- Tudományos besorolás
- tanulmánykötet
- Tudományterület
- Teológia / Theology (13036) | Pedagógia / Pedagogy (12910)
- Kulcsszavak
- teológia | vallás | tanulás | theology | religion | learning
- Formátum
- Text
- ISBN
- 978-963-380-281-6
- Sorozat
- Teológia és…
- Nyelv
- magyar
- Kiadás
- Első kiadás
- Jogok
- CC BY-NC-ND 4.0