Az intézmény által gondozott sorozatok:
- A bioetika kérdései
- Fontes ethnologiae Hungaricae
- Studia ethnologica Hungarica
- Kultúrák keresztútján
A Fontes ethnologiae Hungaricae, Studia ethnologica Hungarica és a Kultúrák keresztútján c. sorozatok a Pécsi Tudományegyetem BTK TKI Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszéke és a l’Harmattan kiadó kiadványai.
A bioetika kérdései
Az MTA Lendület Értékek és Tudomány Kutatócsoport A bioetika kérdései című, Magyarországon egyedülálló, sorozatában a bioetika legalapvetőbb kérdéseit tárgyaló köteteket jelennek meg. A könyvek az egyes témákat szakmai szempontból igényesen, de olvasmányos, közérthető módon dolgozzák fel, ezért használhatók az oktatásban is, elsősorban a felsőoktatásban, de akár a középiskolai etika órákon is. A kötetek szerzői az alapvető információk átadásán túl az adott problémakör legújabb fejleményeit is bemutatják röviden. A sorozat az HUN REN BTK Filozófiai Intézet, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Magatartástidományi Intézetének, illetve a Szegedi Tudományegyetemen Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézetének szakmai gondozásában jelenik meg.
A sorozat szerkesztői:
- Barcsi Tamás az MTA Lendület Értékek és Tudomány Kutatócsoport tagja, a PTE ÁJK Jogbölcseleti és Társadalomelméleti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense, a HUN-REN BTK Filozófiai Intézet tudományos munkatársa.
- Tari Gergely az MTA Lendület Értékek és Tudomány Kutatócsoport tagja, a SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Magatartástudományi Intézetének adjunktusa, a HUN-REN BTK Filozófiai Intézet tudományos munkatársa.
- Tuboly Ádám Tamás az MTA Lendület Értékek és Tudomány Kutatócsoport vezetője, a PTE ÁOK Magatartástudományi Intézetének, illetve a HUN-REN BTK Filozófiai Intézet tudományos főmunkatársa.
Fontes Ethnologiae Hungaricae
Sorozatszerkesztő: Pócs Éva, professor emeritus, az MTA doktora
A Fontes Ethnologiae Hungaricae sorozat 2005-ben indult, utolsó, XIII. kötete 2018-ban jelent meg. A sorozat legtöbb darabja a kora újkori vallás, mentalitás, hiedelmek jellegzetes forrástípusainak egy-egy helyhez, intézményhez vagy személyhez kötött gyűjteményét tartalmazza (látomások, prédikációk, benedikciók és exorcizmusok, a kincskeresés kéziratai), kisebb része legújabbkori néprajzi gyűjtések kéziratos anyagából összeállított szöveggyűjtemény (ráolvasások, látomások).
A Studia Ethnologica Hungarica, valamint a Kultúrák keresztútján sorozatszerkesztője Vargyas Gábor.